The Big Challenge Club


The Big Challenge Club to klub korespondencyjny skupiający uczniów Gimnazjum z Morawicy pragnących doskonalić swe umiejętności językowe. Istnieje w szkole od 2009 roku.

W ramach projektu nasza placówka współpracowała z następującymi szkołami:

  • Collège Sainte-Marthe, Pezenas, Francja
  • Collège Saint Louis, Le Cheylard, Francja
  • Lycée Gustave Jaume, Pierrelatte, Francja

W bieżącym roku szkolnym w realizacji inicjatywy uczestniczy 20 uczniów z klas: I abc oraz IIb. Współpraca pomiędzy placówkami opiera się przede wszystkim na wymianie korespondencji, doskonaleniu ich umiejętności oraz promowaniu edukacji interkulturowej. Realizację tych celów umożliwia strona internetowa: http://www.thebigchallengeclub.com/, na której uczniowie tworzą swój profil, zamieszczają zdjęcia i komentarze, wysyłają e-maile do swoich europejskich rówieśników oraz kontaktują się z nimi bezpośrednio za pomocą czatu. Dzięki temu mają oni szansę poznania stylu życia oraz światopoglądu młodzieży z Europy. Warto zaznaczyć, że w ramach przedsięwzięcia, uczniowie naszego gimnazjum tworzą klasę partnerską i pod kierunkiem nauczyciela realizują wyznaczone zadania projektowe, których efekty końcowe są przesyłane do Francji. Otrzymują oni podobne prace od ich europejskich rówieśników.

Uczniowie są motywowani do systematycznej nauki języka poprzez zamieszczane przez nauczyciela quizy na bieżąco, pozwalające sprawdzić opanowane umiejętności. Ponadto na stronie można znaleźć zdjęcia z zajęć języka angielskiego prowadzonych zgodnie z tematyką projektu.

Warto wspomnieć, że Gimnazjaliści z Morawicy utrzymują kontakty z rówieśnikami nie tylko z Francji, ale także z Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Niemiec i Ukrainy.

 

rok szkolny 2014 / 2015

Link do bloga English Corner - prowadzonego w ramach współpracy  Gimnazjum w Morawicy ze szkołą Collège Achille Allier z BOURBON L'ARCHAMBAULT z Francji: kliknij


 
Free business joomla templates